Колись люди вірили, що такі почуття,як любов, удача, гнів або побоювання, знаходяться в серці. Пізніше стали вважати, що тільки почуття любові знаходиться в серці. Так що в наш час серце - це символ любові в день Святого Валентина.
В цей день всі люди дарують один одному свої посмішки і добрі побажання.
Для дорослих -деньзакоханих,а для дітей - свято дружби. Кохання та дружба існує стільки, скільки існують люди.
Доказом того є літературні твори, в яких зашифрована вся набута людьми мудрість.
Ми мали чудову нагоду помандрувати країною любові, поблукати вулицями великого щастя.
Правила :
- Не сварися з друзями, намагайся працювати і грати з ними дружно.
- Якщо вчинив погано, не соромся в цьому зізнатися і виправитися.
- Умій прийняти допомогу, поради та зауваження від інших.
- Не сперечайся через дрібниці.
- Не зазнавайся, якщо у тебе щось добре виходить.
- Не заздри товаришам - треба радіти їхнім успіхам.
Ніжні і ласкаві слова здатні підняти настрій і зробити приємно будь-якій дівчині. Саме за допомогою таких слів хлопці висловлювали свої почуття і показували, як саме до них ставляться. А дівчатка, в свою чергу називали хлопчиків:
«Найпривабливіший і привабливий».
Найсміливіші хлопчики, які не побоялися впустити серце
Обряди . Традиції
Кожне зі свят потребує відповідних знань: що воно означає, з якими подіями пов`язане, що передбачає для тих, хто святкує.
Діти почули багато цікавої інформації, пов`язаної з зимовими святами, та цікаво провели зимові свята всім класом.
"А зима буває" різна - біла, радісна і грізна.."
Новий рік – одне з найпопулярніших календарних свят. Цей день протягом століть щорічно відзначають і чекають діти.
Дорослі намагаються створити святкову атмосферу дітям – читають оповідання про зиму і Різдво, готують веселі ігри. Хто, як не бібліотека, подарує школярам відчуття магії свята?
нАЙКРАЩІ КАЗКИ ТА ОПОВІДАННЯ ПРО ЗИМУ І НОВИЙ РІК ДЛЯ ДІТЕЙ
ЗИМОВІ КАЗКИ ТА ОПОВІДАННЯ ДОПОМОЖУТЬ ДИТИНІ ПОЛЮБИТИ ЧИТАТИ
ВИБІР ЗИМОВИХ КАЗОК І ОПОВІДАНЬ ДЛЯ ДІТЕЙ
Під час зимових свят у всієї сім'ї з’являється час на спільні справи. Добре, коли однією з них є читання книг. Маленькі діти із задоволенням послухають книги про Новий рік, які їм читають мама і тато. Якщо дитина хоче познайомитися з якимось конкретним твором про зиму, то варто заохочувати цю ініціативу, але все ж дуже важливо стежити за вибором літератури.
Добираючи книги, обов’язково потрібно враховувати вік дитини. Вони повинні бути і цікавими, і доступними для розуміння. Якщо ж література буде вибрана не за віком, малюкові просто буде нудно знайомитися з нею.
Також краще вибирати книги за інтересами. У разі, коли синові подобається читати про світ тварин, а доньці – про чарівних фей, не варто змушувати їх читати інше. Можна м’яко направити їх на те, що батькам здається корисніше.
Ще один важливий критерій – користь від прочитаного, адже кожна казка обов'язково навчає корисного та цікавому. У казці або оповіданні має бути мораль, повчальна історія, щоб можна було зробити висновок про те, що погано, а що добре. Батьки можуть допомагати синові або доньці в цьому: обговорювати з ними вчинки героїв, їх поведінку, ситуації, що склалися. Це допоможе дітям навчитися робити власні висновки після ознайомлення з кожною книжкою.
ЯКІ КНИГИ ПРО ЗИМУ І НОВИЙ РІК КРАЩЕ ЧИТАТИ ДІТЯМ
Існує безліч різних дитячих книг про Новий рік, і дібрати їх можна для будь-якого віку. Увагу малюка можна залучити короткими і ритмічними віршиками, дошкільнят – чарівними казками і невеликими розповідями, а дітям трохи старше сподобаються довгі історії з фантастичним сюжетом і дивовижною розв’язкою. Одними з найпопулярніших і відомих творів вважаються такі, як:
· «Лускунчик і мишачий король» Е.Т. Гофмана;
· «Снігова королева» Г.Х. Андерсена;
· «Дванадцять місяців» С. Я. Маршака.
З великим задоволенням можна познайомитися і з народними казками. Серед них «Снігуронька», «Морозко», «Зажурилася бабуся Зима».
З 1 - 31 жовтня 2021 в Миргородській спеціалізованій школі I-IIIст. №5 проходив Всеукраїнський місячник шкільних бібліотек 2021 під гаслом «Краєзнавство в шкільній бібліотеці: нові традиції та цінності»
Рідна сторона
Стає ще ріднішою
І ближчою,
Якщо ти знаєш
Її минуле,
Будуєш сучасне
І бачиш майбутнє.
М. Ігнатюк
Полтавщина – один з найчистіших та найкрасивіших регіонів України.
Кожній людині найдорожче те місце, де вона народилася, де пройшло її дитинство.
Ми всі, з вами, живемо в чудовому місті, яке називається - Миргород.
Історія Миргорода тісно пов'язана з становленням українського козацтва. З давніх-давен це було полкове місто Миргородського козацтва. Миргородські козаки брали активну участь у визвольній боротьбі українського народу проти чужоземних поневолювачів.
Значна частина вулиць названа подіями пов`язаних з нашим містом чи краєм та іменами людей, які жили в ньому.
Визначні особистості – вихідці з рідного краю.
Наше минуле – забуте й відновлене - завжди з нами. Воно у цій землі, у цьому місті, яке наші предки з гордістю, теплом і любов`ю називали «город Мир»
День туризму
Щорічно 27 вересня по всьому світу відзначають День туризму, який у свій час, а саме в 1979 році був заснований Генеральною асамблеєю Всесвітньої туристичної організації в одному з іспанських невеликих містечок — Торремоліно. Цей день святкують всі ті, хто хоч раз на власному досвіді відчув, що таке бути справжнім мандрівником, підкоряючи невідомі куточки нашого світу і вибираючись з вже набридлого буденного життя.
Мета проведення такого міжнародного свята, в першу чергу, полягає в тому, щоб зробити туризм максимально популярним серед сучасного суспільства, висвітлити його величезну користь і сприяти розвитку зв’язків між народами різних країн земної кулі.
У День туризму прийнято влаштовувати різні походи, зльоти туристів і фестивалі, присвячені туристичній тематиці.
21 вересня – Міжнародний день миру
Для більшості людей планети Земля мир – це повсякденна реальність: діти ідуть до школи, студенти до коледжів,університетів, дорослі на роботу, навкруги панує спокій та безтурботність. Там, де уклад суспільства міцний, безцінний дар миру може ніхто особливо й не помічати.
Війни, терори, масові вбивства мирного населення, насилля…
Всі ці слова ми чули, але навіть уявити не можемо, що ж насправді вони означають.
Це все звісно є, але далеко, десь там, де нас нема. Та хіба те, що нас немає в епіцентрі цих подій дає нам право лишатися осторонь? Звісно, ні.
Для багатьох людей у сучасному світі спокійне життя — це лише казкова мрія. Для таких людей, насамперед, і існує День миру. У час, коли в нашій рідній Україні лунають постріли та проливається людська кров, цей день надзвичайно особливий.
Сьогодні проблемою миру в світі переймається дуже велика кількість людей, створюються і успішно функціонують організації з питань миру, волонтерські програми, проводяться грандіозні конференції та проекти.
Щорічно 21 вересня люди у всіх куточках Землі офіційно відзначають Міжнародний день миру, день коли кожен намагається внести свою, хоч і не велику лепту у вирішення цієї глобальної проблеми.
Щоб не лишатися осторонь, ми також долучилися до проекта за мир.
Мир так потрібен зараз нашій рідній Україні ! Про нього треба говорити , а головне його творити , навчитись в мирі жити!!!
Це свято відзначають у всьому світі за ініціативою Генеральної Асамблеї ООН як день всесвітньої відмови від насильства і вогню. Його почали святкувати в 1982 році. Відповідно до резолюції від 30 листопада 1981 року кожен третій вівторок у день відкриття чергової сесії ООН проходило святкування Міжнародного дня миру.
Проте в резолюції від 7 вересня 2001 року Генеральна Асамблея ООН прийняла постанову, за якою з 2002 року святкування «Міжнародного дня миру» мали вже проходити кожен рік в одну і ту ж дату – 21 вересня.
Це свято покликано змусити людей не тільки задуматися про мир, але і зробити щось заради нього.
Організація об’єднаних націй використовує святкування Дня миру для залучення уваги до своєї різнобічної роботи в підтримку миру і для того, щоб спонукати окремих людей, групи та громади на всій планеті до осмислення проблем миру та обміну інформацією та практичним досвідом діяльності по його досягненню.
Бажаємо миру в сім’ях, миру в серцях та миру в нашій рідній Україні!
8 вересня - Міжнародний день грамотності.
Грамматика повеліває навіть королями.
Ж.-Б. Мольєр
Грамотність є основою для здобуття нових знань і вмінь.Бути грамотним дуже важливо для будь-якої людини, адже багато чого в житті ми домагаємося завдяки вмінню правильно висловлювати свої думки і з повагою ставитися до мови наших предків.
Грамотність передусім характеризує інтелігентну й освічену людину.Кожна людина повинна глибоко і всебічно знати рідну українську мову. Вміти зрозуміло, лаконічно формулювати свої думки, почуття, писати без помилок. Грамотна людина повинна мати багатий словниковий запас, вміти говорити красиво і переконливо.Сьогодні елементарний рівень грамотності передбачає базові знання з історії, географії, літератури, математики та інших предметів. Неможливо розвиватися без навичок роботи з комп`ютером.Щоб бути повноцінним членом сучасного суспільства, отримати гарну освіту, освоїти цікаву професію і стати розвиненою особистістю, необхідно постійно підвищувати рівень своєї грамотності, отримувати нові знання і розвивати навички.
Грамотність – путівка в усвідомлене, повноцінне життя.Наразі, за статистикою, рівень грамотності дорослого населення України складає 99,7 %. Зазначений показник є високим, навіть для таких країн як велика Британія, Ліхтенштейн та Швейцарія.
Коментарi